Lublin

Dziś: Alfreda Izydora
Jutro: Niny Celiny

O bursie

Bursa Szkolna Nr 7 mieści się przy ul. Zemborzyckiej 82, tuż obok Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Usytuowana jest na powierzchni 4 ha terenów zielonych, co umożliwia zapewnienie bardzo dobrych warunków do nauki i wypoczynku.

Do bursy szkolnej jest bardzo dobry dojazd środkami komunikacji miejskiej, przystanek autobusowy znajduje się tuż przy terenie szkoły i bursy.

Jest publiczną placówką zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania. Bursa prowadzi działalność przez cały rok szkolny. Jest placówką koedukacyjną, mieszka w niej młodzież z Polski i Ukrainy. Wychowankowie zakwaterowani są w pokojach czteroosobowych, wyposażonych w tapczany, szafy, stoliki i krzesła. Do dyspozycji mieszkańców są: 4 świetlice, wyposażone w telewizory, klub komputerowy z dostępem do internetu, radiowęzeł, mała kuchenka umożliwiająca przygotowanie dodatkowych posiłków oraz łazienki, pralnia i suszarnia. W bursie znajduje się kuchnia oraz stołówka serwująca młodzieży trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolację (bez sobót i niedziel).

Bursa zapewnia swoim wychowankom udział w zajęciach wspomagających rozwój intelektualny i psychofizyczny według ich indywidualny zainteresowań. Zajęcia, o których mowa prowadzone są w systemie kół zainteresowań oraz sekcji. Organizują je wychowawcy przy współpracy i współudziale młodzieży. W wolnym czasie mieszkańcy mogą korzystać ze szkolnej sali gimnastycznej, siłowni, boiska szkolnego, pracowni multimedialnej i biblioteki.

W bursie panuje serdeczna atmosfera, którą kreują wychowawcy, wychowankowie oraz wszyscy pracownicy placówki.

Free Joomla! templates by Engine Templates