O NAS

Bursa Szkolna Nr 7 mieści się przy ul. Zemborzyckiej 82, tuż obok Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Usytuowana jest na dużej powierzchni terenów zielonych, co zapewnia sprzyjające warunki do nauki i wypoczynku.

Jesteśmy placówką koedukacyjną zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania w dni nauki szkolnej. Obiekt jest po generalnym remoncie i przebudowie. Na wychowanków czekają  nowe pokoje mieszkalne, kompleksowo wyposażone toalety i łazienki. Do dyspozycji mieszkańców są: cztery świetlice, wyposażone w telewizory, klub komputerowy z dostępem do Internetu, radiowęzeł, dwa pomieszczenia socjalne umożliwiające przygotowanie dodatkowych posiłków oraz pralnia i suszarnia. Wychowankowie mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Posiłki  przygotowywane są na terenie placówki.

Bursa zapewnia swoim wychowankom udział w zajęciach wspomagających rozwój intelektualny i psychofizyczny według ich indywidualny zainteresowań. Zajęcia, o których mowa prowadzone są w formie sekcji zainteresowań. Organizują je wychowawcy przy współpracy i współudziale młodzieży. W wolnym czasie mieszkańcy mogą korzystać ze szkolnej sali gimnastycznej, siłowni, boiska szkolnego, pracowni multimedialnej i biblioteki.

Do bursy szkolnej jest bardzo dobry dojazd środkami komunikacji miejskiej, przystanek autobusowy znajduje się tuż przy terenie szkoły i bursy.

W bursie panuje serdeczna atmosfera, którą kreują wychowawcy, wychowankowie oraz wszyscy pracownicy placówki.

Bursa Szkolna nr 7 w świetle poranka
Stołówka Bursy Szkolnej nr 7